Українців попередили про серйозну небезпеку, яку готують росіяни

Українців попередили про те, що на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС в місті Енергодар росіяни готують серйозну провокацію.

Загарбники, які перебувають на ЗАЕС, збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції.

Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Удар російськими ракетами по ТРЦ у Кременчуці: кількість загиблих стрімко збільшилась (ФОТО, ВІДЕО)

Під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

“Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання”, – повідомили у пресслужбі “Енергоатому”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гори до тла”: військовий із Закарпаття написав пісню перемогу України у війні

Але найголовнішим залишається питання контролю дій окупантів, адже під виглядом “проведення перевірки” вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих “фактів”.

Та ще й картинку для пропагандистських росЗМІ зробити – як росіяни про безпеку станції піклуються, а український персонал її порушує.

“Наголошуємо: будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз усьому світові новою страшною катастрофою”, – зазначили в “Енергоатомі”.

Нагадаємо, що «Російські солдати тримали їх у нелюдських умовах»: українець показав жахіття полону (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*