Вакцинація перед 1 вересня на Закарпатті: чи щепилися освітяни до початку навчального року (ВІДЕО)

Майже 60% працівників шкіл Ужгорода вакцинувалися від коронавірусу перед початком навчального року. Цю інформацію Суспільному підтвердила прессекретарка міськради Алла Кохан.

Ще понад 48% персоналу щепилися у школах Баранинської територіальної громади, — розповіла в. о. начальника відділу освіти Тамара Мастюк. Яка ситуація з вакцинацією у міських та сільських школах напередодні 1 вересня.

Скільки вчителів щепилися в сільській школі на Ужгородщині

У селі Руські Комарівці на Ужгородщині в школі працюють 69 людей. Із них щеплені, за словами директорки Лариси Сарваш, 84%. Вакцинація в їхньому закладі відбувалася в три етапи. Перший почався ще в квітні.

“Другий етап вакцинації був у кінці травня. Це була вакцина Pfizer. Щепилися на базі школи першою і другою дозою. І третій етап вакцинації вчителів – це вже зараз фактично початок і кінець серпня. Вакцинуються за записом у своїх сімейних лікарів. Станом на 31 серпня щепилися 58”, — розповіла директорка Лариса Сарваш.

Яка ситуація з вакцинацією вчителів у школі Ужгорода

В школі №20 в Ужгороді щеплення перед навчальним роком отримав учитель історії Юрій Клецко. В його класі вже стоять аптечка та дезінфектор, парти розставили на відстані півтора метра одна від одної. Чоловік розповідає, як у школі мають дотримуватися карантинних норм.

“Учні на уроках без маски, але якщо вони виходять на перерву, йдуть в столову чи на подвір’я, вони одягають маски, повертаються, обробляють руки і вже сідають за парти працювати. Ми знаходимося в масках на всіх уроках. Можемо мати такі маски звичайні, а можемо щитки”, — розповів Юрій Клецко.

Якщо учень або вчитель забули маску або ж їм потрібно нову, вони можуть отримати її на вході до школи, — розповіла лікарка медпункту Світлана Матяшовська.

“Є в нас у наявності в достатній кількості маски, антисептики, безконтактні термометри, пульсометри. Підготовлені журнали для проведення скринінгу температурного як учнів, так і вчителів. Є в нас журнал, де ми відмічаємо провакцинованих працівників школи. Рівень вакцинації у нас високий до 90 відсотків. До нового навчального року в нас уже все підготовлено”, — сказала Світлана Матяшовська.

Колишній директор школи, а зараз кандидат на цю посаду Мар’ян Комарницький каже: заохочувати працівників вакцинуватися йому не довелось.

“Згідно з штатного розпису, 29 технічно-обслуговуючого персоналу і 106 вчителів, які працюють із учнями. Із них 9 вчителів у декретній відпустці. То з тієї кількості, що залишається 85 відсотків вакциновані першою та другою дозою. Ми готові до початку навчального року. Згідно постанови Кабміну, якщо більше 80 відсотків вчителів щеплені, то можна працювати в будь-якій з зон, яка буде оголошена на території України або безпосередньо в Ужгороді”, — розповів Мар’ян Комарницький.

Скільки на Закарпатті є загалом вакцинованих працівників шкіл і в яких районах зробили найбільше щеплень освітянам, директорка департаменту освіти й науки ОДА Мар’яна Марусинець пообіцяла прокоментувати 1 вересня.

Нагадаємо, екоактивіст влаштував фотосесію на купі сміття (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*