
11 988 гривень – саме така середня заробітна плата за офіційною інформацією Мінфіну.
В Закарпатській області ця цифра дещо менша – 11 141. Чого насправді вартують ці гроші, і чи реально за них прожити місяць не відмовляючи собі у базових потребах з’ясувала журналістка Голосу Карпат.
Для того, аби наочно показати на скільки змінилась вартість українських грошей ми порівняли нинішні ціни з тими, які були шість років тому. Рахуватимемо всі показники на сім’ю з трьох людей.
Базовий продуктовий набір на тиждень
- Гречка – 39 грн.
- Макарони – 16 грн
- Олія – 37 грн
- Молочні продукти – 230 грн
- Яйця, (10 шт.) – 23 грн.
- Хліб, (2 шт.) – 37 грн.
- Заморожена риба – 87 грн.
- М’ясо – 110 грн.
- Продукти ‘‘борщового’’ набору – 175 грн.
- Шоколадка – 25 грн.
- Фрукти – 33 грн.
= 812 (гривень на тиждень) х 4 (тижні) = 3248 грн.
Статистичні дані інформують, що аналогічний набір продуктів коштував 307 грн. В місяць виходить 1228 гривень.

Комунальні платежі
За офіційною інформацією комуналка на сім’ю з трьох осіб у 2014 році вартувала 953 гривні. Та відтоді ціни сросли у понад чотири расів. Тепер комуналка в середньому вартує 3 900 гривень.

Одяг
Відштовхуючись від прожиткового мінімуму в Кабміні встановлюють такі показники:


Умвімо, що прийшов час купити теплий одяг на миму. Найдешевше купити нові речі – в Інтернеті. Вартість жіночого верхнього одягу, втім як і чоловічого, коливається від 500 гривень до десятків тисяч.
Про ціни на одяг, які були 6 років тому, говорити доволі складно. А за аналогією з продуктами і комуналкою від сьогоднішніх цін віднімаємо приблизно половину.

Інші потреби
Не варто забувати й про засоби особистої гігієни, необхідні речі для дому та хоча б мінімальний набір в аптечку. Тут все індивідуально, але в середньому доведеться заплатити ще 1 300 грн. На духовні потреби, а це покупка книг, відвідування ресторанів та театрів – 700 грн.
Отже додавши всі позиції в місяць виходить 10 128 гривень. Тобто, якщо жити мінімальними цінники в магазинаха і витрачати кошти лише на найнеобхідніше – їсти і одягатися по-мінімуму то щомісячно можна відкладати близько тисячі гривень.
У випадку з 2014 роком ситуація схожа, адже тоді середня заробітна плата становила 2 741 грн:
Продуктовий кошик + комунальні платежі + одяг + інші потреби:

Нагадаємо, банкіри дали прогноз для фінсектору на півроку.
Додайте коментар