Вартість нафти знижується через зміцнення долара

Зміцнення долара призводить до зростання вартості нафти для покупців, що використовують інші валюти.

Світові ціни на нафту еталонних марок знижуються на тлі зміцнення долара США і під тиском невизначеності навколо засідання ОПЕК+. Про це свідчать дані торгів вранці у вівторок, 2 березня.

Так, травневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на $0,88 (1,38%) – до $62,81 за барель. У понеділок цей сорт нафти подешевшав на $0,73 (1,1%) – до $63,69 за барель.

Вартість ф’ючерсу на WTI на квітень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) знизилася на $0,83 (1,37%) – до $59,81 за барель. За підсумками попередньої сесії ці контракти подешевшали на $0,86 (1,4%) – до $60,64 за барель.

Спред між актуальними контрактами на марки Brent і WTI складає $3,00 на користь Brent.

Індекс ICE Dollar, що показує вартість долара США до шести основних світових валют, у вівторок підвищується на 0,2%. Зміцнення долара призводить до зростання вартості нафти для покупців, що використовують інші валюти.

Також інвестори очікують нових рішень ОПЕК+ щодо рівнів видобутку з квітня, повідомляє Інтерфакс. Зараз скорочення видобутку країнами ОПЕК+ складає 7,2 млн б/д, або приблизно 7% від доковідного обсягу. За умовами угоди від 3 грудня 2020 року, ОПЕК+ може щомісяця збільшувати виробництво на 500 тис. б/д.

Однак за підсумками березневого засідання видобуток може зрости з квітня на 1,5 млн б/д, якщо Саудівська Аравія прийме рішення не продовжувати добровільне скорочення виробництва на 1 млн б/д.

На майбутній зустрічі між країнами ОПЕК+ можуть виникнути суперечності, оскільки деякі учасники, такі як Саудівська Аравія, зберігають консервативний підхід, тоді як інші, включаючи Росію, хочуть збільшити видобуток, враховуючи значне зміцнення нафтових цін.

Нагадаємо, що відомо, коли запрацює річний тариф на газ для населення.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*