Вбивство в Оленівській колонії: окупанти завчасно викопали могили для українських військовополонених (ФОТО)

Російські терористи готувалися до поховання полонених українців заздалегідь, точно знаючи, від чого і коли загинуть наші захисники.

Масове вбивство в Оленівській колонії було заздалегіть спланованим. Ворог готувався до вбивства українських полонених в Оленівці та викопав заздалегідь могили для поховання українських військових, які загинули під час вибуху в Оленівській колонії 29 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ оприлюднила списки жертв у Оленівці (ФОТО, ВІДЕО 18+)

Про це сказав засновник Bellingcat Еліот Хіггінс, навівши докази, що ці могили з’явилися навіть не за два дні до масового вбивства українців, а за понад тиждень.

Також 27 липня OSINT-дослідник Александер Олівер помітив свіжовириті могили на території колонії на супутникових знімках Maxar. А засновник Bellingcat довів, що вони з’явилися більш ніж за тиждень до масового вбивства українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині окупанти вбили Героя із Закарпаття (ФОТО)

Проаналізувавши супутникові знімки Maxar, Олівер констатував: щонайменше за два дні до вибуху барака з полоненими українцями в Оленівці на території колонії були підготовлені могили для їхнього поховання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство українських полонених в Оленівці: версії та все, що відомо про злочин рашистів (ФОТО, ВІДЕО 18+)

“На знімку з Оленівської в’язниці, де було вбито 50 військовополонених, видно могили, викопані біля північної стіни. На знімку від 27 числа (за два дні до вибуху) могили ще порожні, засипали їх 29 липня, у день вибуху”, – написав Олівер у своєму Twitter.

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс довів, що ці могили з’явилися навіть не за два дні до масового вбивства українських військовополонених у Оленівці, а за понад тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До відома закарпатців: Цієї ночі росіяни готують провокацію

“Знімки з нижчою роздільною здатністю на Planet вказують на те, що зрушення ґрунту (видно внизу цього відео) сталося після 18 липня і до 21 липня в Оленівській в’язниці”, – зазначив Хіггінс.

OSINT-дослідник Александер Олівер впевнений, що у Оленівці відбулося заздалегідь сплановане умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війні загинули двоє братів із Закарпаття, а третій – поранений (ФОТО)

“Якщо це могили, то це ще один доказ того, що це був заздалегідь спланований російський воєнний злочин, який, мабуть, був підготовлений за кілька днів. Звичайно, в таборах для військовополонених можуть існувати могили, які не є свідченням масштабного військового злочину. Але кількість можливих могил, які здаються свіжими на цих знімках, та масштаби воєнних злочинів наштовхують на думку, що це не збіг”, – написав Олівер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У західній області збили ворожі безпілотники: є жертви (ФОТО)

Також він припускає, що росіяни вбивство в Оленівській колонії могло статися ще до вибуху. Його ж використали для того, щоб звинуватити у своїх злочинах Україну.

“Я вважаю, що військовополонені могли бути вбиті до вибуху, який пізніше був використаний як прикриття, щоб звинуватити Україну. Наразі підтверджено, що потенційні могили в Оленівській в’язниці були створені більш ніж за тиждень до нападу. Чи є якісь реальні докази того, що військовополонених було вбито в результаті вибуху, а не раніше? Подібна постановка буде далеко не першою”, – пише Олівер.

Нагадаємо, що у запеклих боях за Україну загинув військовий “Карпатської Січі” (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*