Відомо, скільки закарпатців вакциновані від Covid

Брифінг щодо переходу України на «жовтий» рівень епіднебезпеки, поточну ситуацію з COVID-19 та вакцинальну кампанію на Закарпатті пройшов сьогодні в Закарпатській ОДА.

Регіональний координатор вакцинальної кампанії в Закарпатській області Вікторія Тимчик  наголосила, що ситуація з поширенням COVID на Закарпаття є нестабільною, більше того – має  тенденцію до напруження.

«Маємо щоденне збільшення кількості випадків: якщо минулого тижня зафіксували 265 випадків, що на 82 випадки більше за попередній. Також зростають інші індикаторні показники, тобто, ситуація погіршується, – повідомила пані Вікторія.

На фоні збільшення кількості пацієнтів за меддопомогою спостерігається і зростання кількості проведення тестів.

«За попередні два дні ми мали негативну тенденцію щодо заповнення кількості ліжкомісць: мали вже й 55 %, наразі трішки зменшилася. Маємо також хворих діток, за один день минулого тижня захворіло 11 дітей», – уточнила Тимчик.

На фоні неблагоприємної ситуації ми все ж продовжуємо вакцинальну кампанію, минулого тижня було зафіксовано навіть більше 4000 вакцинацій за день. І це був рекорд! Але загальна картина по охопленню вакцинацією все ж сумна: всього 15 %, 8,3 % охоплені двома дозами. Наразі в області щеплення можна зробити трьома вакцинами – Астра Зенека, Файзер, Коронавак.

Також, за словами Тимчик, від завтра в Україні запроваджується «жовта» зона, але обмеження зеленої зони в силі. Вимоги, які діють:

  • носіння масок у громадських місцях;
  • заборонено самовільно залишати місця ізоляції;
  • діють певні заборони на проїзд у громадському транспорті (перебування тільки в масках і тільки на місцях сидіння).

Також, за словами Тимчик, діють заборони на масові збори (в жовтій зоні 1 людина на 4 метри квадратні). Але є послаблення для тих осіб, хто має бодай 1 щеплення. Щодо масових заходів: якщо 80 % організаторів мають жовті/зелені сертифікати та всі присутні мають статус вакцинації, то їх можна проводити. Але при цьому все одно всі учасники повинні дотримуватися маскового режиму!

Заклади громадського харчування: повертається норма щодо розміщення не більше 4 осіб за 1 столиком, дистанціюванні між столами; діють обмеження в басейнах та фітнесзалах; по кінотеатрах – наповнення на 50 %, преференції надаються вакцинованим.

«Тому я закликаю все ж вакцинуватися, адже всі ми розуміємо, що вакцинація дозволяє полегшити перебіг захворювання та уникнути складних форм», – уточнила Тимчик.

Запроваджений жовтий рівень діятиме до кінця року, зазначили на пресконференції.

Наталія Петерварі, UA KISZó

Нагадаємо, що Закарпаття отримало інноваційні ліки прямої дії на коронавірус.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*