Відомо, відколи на вулицях Чехії не обов’язково носити захисні маски

У зв’язку з покращенням загальної епідеміологічної ситуації у Чехії уряд вирішив послабити деякі карантинні обмеження.

Так, з 10 травня респіратори і маски потрібно носити лише у місцях з великим скупченням людей, а також у внутрішніх приміщеннях. Про це повідомив на прес-конференції міністр охорони здоров’я Петр Аренбергер.

За новими правилами необхідно буде одягати засоби захисту органів дихання на відкритому повітрі тільки при зустрічі двох або більше осіб, і якщо вони не є членами однієї сім’ї.

“Ми повертаємося до режиму, що був восени минулого року, коли маски або респіратори були необхідні лише у внутрішніх приміщеннях і в місцях великого скупчення людей, де неможливо підтримувати санітарну дистанцію в 2 метри, наприклад, в громадському транспорті і на його зупинках”, – сказав Аренбергер.

З 10 травня відкривається більшість магазинів. Але респіратори в них будуть обов’язковими, також буде застосовуватися правило – одна людина на 15 кв. м.

А вже з 4 травня вакциновані громадяни Чехії, які повертаються в Чехію з країн із середнім і високим рівнем ризику, не повинні будуть здавати тест на коронавірус після прибуття.

Іноземці люди повинні пройти тест на антиген або ПЛР. Зокрема, при поверненні з червоних країн люди повинні пройти ПЛР-тест не пізніше, ніж через п’ять днів після прибуття, а після прибуття з помаранчевих країн досить тесту на антиген.

Нагадаємо, в Угорщині для вакцинованих від коронавірусу послабили карантинні обмеження.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*