Вперше в історії: українця підозрюють у морському піратстві

Громадянину України повідомили про підозру за захоплення судна в Індійському океані. Чоловіка затримали. Такий злочин в Україні розкрили вперше.

Ймовірному пірату повідомили про підозру за використання з метою одержання винагороди озброєного або неозброєного судна для захоплення іншого, а також застосування насилля та пограбування щодо екіпажу. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокуратури України.

Ймовірному пірату повідомили про підозру за використання з метою одержання винагороди озброєного або неозброєного судна для захоплення іншого, а також застосування насилля та пограбування щодо екіпажу.

В Офісі генпрокурора наголосили, цей злочин – проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Українець здійснив напад на судно у липні 2020 року

Українець був співробітником іноземної охоронної компанії. Він надавав послуги у районах, які небезпечні через піратство. Чоловік у липні 2020 року прибув зі зброєю на одне із суден під прапором Маршалових островів в західній частині Індійського океану.

Він пригрозив капітану та повідомив, що захоплює судно. Пірат хотів змінити курс до порту Фуджейра, а також отримати за це гроші.

Український пірат погрожував капітану зброєю

Аби засвідчити, що він налаштований серйозно, пірат навіть вистрелив у стелю капітанського містка. Капітан віддав наказ перевести судно у режим маневрування, вимоги нападника передали компанії-судновласнику.

Правоохоронці провели обшук у помешканні підозрюваного. Невдовзі чоловіку оберуть запобіжний захід.

Як в Україні карають за піратство?

Якщо провину чоловіка доведуть у суді, то йому загрожуватиме від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*