Виробників Covid-вакцин хочуть звільнити від відповідальності за побічні ефекти

В Україні виробників вакцин можуть позбавити відповідальності за побічні ефекти вакцинації.

Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 16 березня. Про це повідомляє 24 канал

Чому це потрібно

Прийняття такого закону важливе для отримання вакцин за програмою COVAX. Ініціатором законопроєкту став прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про зміни до статті 9 щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів закону “Про лікарські засоби”.

Учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин,
– йдеться в документі.

Які обов’язки бере на себе МОЗ

Після реєстрації державою вакцин для профілактики коронавірусу під зобов’язання для екстреного медичного застосування МОЗ може взяти на себе обов’язки від імені України щодо цих препаратів.

А значить, матиме право у тому числі звільняти виробника, його працівників, медпрацівників та інших людей, залучених до вакцинації, відповідальності за будь-які її наслідки.

Якщо закон приймуть, він діятиме впродовж 4 років з дня опублікування.

Зверніть увагу! У країнах Євросоюзу та Великобританії зафіксовано 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки тромбоемболії легеневої артерії серед тих, хто отримав вакцину до 8 березня. Прямого зв’язку утворення тромбів та введення препарату AstraZeneca – не встановили.

Водночас низка країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca, зокрема: Німеччина, Франція, Італія, Данія, Іспанія, Словенія, Португалія, Кіпр, Норвегія, Естонія, Латвія, Австрія, Литва, Люксембург та Румунія.

Поки що це лише запобіжний захід, до завершення розслідування.

Нагадаємо, в Іршавській РЛ прокоментували бунт львівських провокаторів.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*