В Іршавській РЛ прокоментували бунт львівських провокаторів

Головний лікар Іршавської районної лікарні Сергій Караслай дав коментар щодо інциденту між медиками і активістами, котрий трапився ввечері 13 березня.

Пізно ввечері 13 березня у Іршавській районній лікарні трапився інцидент між медиками та невідомими. Останні, називаючи себе активістами та журналістами, в пошуках хворих на COVID-19, увірвались до ургентних відділень Іршавської районної лікарні. Зокрема, вони звинувачували медиків у брехні щодо епідеміологічної ситуації в районі та приховуванні реальної інформації про кількість хворих.

В той час, як Закарпаття знаходиться у «червоній» карантинній зоні, а на Іршавщині фіксують одні з найвищих показників захворюваності на коронавірус в області, активісти перебували у медичному закладі без масок та з недотриманням дистанції, що грубо порушує карантинні обмеження. Деякі з них наживо транслювали події в лікарні через свої сторінки у соцмережі ”Фейсбук”.

Голос Карпат звернувся за коментарем про події до головного лікарня Іршавської районної лікарні Сергія Васильовича Караслая. Лікар каже, що раніше в його практиці не було подібних інцидентів, а учорашніх візитерів у лікарні бачили вперше.

«Є робота журналіста, яку ми дуже поважаємо. Якщо журналіст бажає отримати будь-яку інформацію і звертається до нас – ми ніколи не відмовляємо. Але вриватись у відділення лікарні… Без масок та захисту, без нічого… Ходити просто так по палатам, в час коли у нас лежать хворі на COVID… Я думаю, журналісти так не мають робити.

Ми державна установа і відкриті для спілкування. Але коли Закарпаття у «червоній» зоні, коли є розпорядження Кабміну про карантин, ми не можемо дозволити перебування сторонніх осіб без засобів захисту. Такий порядок.

Подивіться відео в мережі. Вони заявляють, що ми виконуємо злочинні накази. Не добре робити такі заяви, коли ситуація і так є досить напруженою. COVID – це не вигадка!», – коментує вечірню подію головний лікар.

За словами медика, така поведінка активістів стала приводом для звернення до правоохоронних органів.

«Вчора ми офіційно звернулись до правоохоронних органів. І, сказати до їх честі, вони відразу відреагували. Також на Фейсбук-сторінці лікарні ми виклали позицію медиків», – додає Сергій Караслай.

У пресслужбі поліції Закарпатської області Голосу Карпат підтвердили, що порушників карантину з Іршавської районної лікарні доставили до відділку поліції, де на них було складено адмінпротокол за порушення статті 44-3 КУпАП (Порушення правил карантину людей).

Станом на 14 березня 2021 року у Закарпатській області було зареєстровано усього 46 875 випадків інфікування коронавірусом. З них за останню добу – 311 випадків.

Від СOVID-19 померло 1091 осіб. 7 осіб – за останню добу. Одужали від коронавірусної хвороби – 34 099, з них 398 пацієнтів за 13 березня.

Сергій Караслай каже, що епідеміологічна ситуація в Іршавському районі оцінюється як стабільно важка. Щодня з коронавірусом госпіталізують 15-20 хворих. Стільки ж пацієнтів виписують як таких, що одужали.

«Якщо раніше ми спостерігали ріст рівня госпіталізації, то за останній тиждень вийшли на більш-менш стабільну лінію і не маємо підйому.

Є досвід минулого літа, коли ріст рівня захворюваності спостерігався у червні-липні, а після пішов на спад. Цього разу ріст рівня госпіталізації ми почали фіксувати з середини січня. Зараз, дивлячись на стан тих хворих, які поступають, думаю тиждень-два і рівень захворюваності почне потроху падати, можна буде давати оптимістичні прогнози. Пік ми вже пройшли», – коментує лікар.

Сьогодні в Іршавській районній лікарні розгорнуто 215 «ковідних» ліжок, 175 яких забезпечені кисневими концентраторами і центральним киснем. Щоденно на ліжках лікується від 175 до 190 хворих із станом перебігу хвороби різного ступеня важкості. На сьогодні в реанімації знаходяться четверо пацієнтів з коронавірусом.

Крім інфекційного відділення, для хворих тут перепрофілювали три соматичні – неврологію, терапію та кардіологію. Ургентні відділення – хірургія, травматологія, пологове та дитяче відділення – приймають хворих.

Нагадаємо, що на Іршавщині розпочалася Covid-вакцинація (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*