Як дізнатись, коли з’явиться світло: енергетики озвучили пояснення

Після ракетних ударів росії по об’єктах критичної інфраструктури України на Закарпатті почали часто відключати електропостачання.

Останніми днями люди сидять без світла понад 10-15 годин. Подібні ситуації виникають і в інших областях України. От у людей і виникає питання “коли з’явиться світло?”.

Однак закарпатці в соцмережах дедалі частіше пишуть про те, що світло в краї відключають не за графіком, який напередодні публікує “Закарпаттяобленерго”. Чому так відбувається і як дізнатися, скільки не буде світла?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зима не за горами: У Карпатах випав сніг

Енергетики постарались відповісти на питання “коли з’явиться світло?”. За словами спеціалістів, графіки вводяться за розпорядженням диспетчера “Укренерго”.

“Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер “Укренерго” дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти”, – пояснили енергетики.
Тому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години не можна. “Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки і називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК “Укренерго”, – наголошують енергетики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію

За словами фахівці, точно сказати скільки часу в тому чи іншому населеному пункті не буде світла і коли саме – неможливо.

“Ми теж були б раді, повідомити вас про все максимально конкретно, повірте, але це неможливо. Це не зрада і не хайп. Це вимушені заходи”, – запевняють енергетики.

Спеціалісти з обленерго додають: якщо у вас вимкнули світло, це з ймовірністю 90% ваша черга графіків аварійних вимкнень. Спрогнозувати, доки не буде світла, складно. Якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись.

Нагадаємо, що на Західній Україні скасували навчання у школах.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*