Мікроклімат оселі — це важливий параметр, який забезпечує нормальне функціонування організму. Від нього залежить стан здоров’я дихальних органів, волосся, шкіри та ментальне самопочуття. Створення комфортної атмосфери з максимальним ефектом можливе зі спеціальним обладнанням. Бренди розробляють нові технології та доповнення, які дають змогу підвищити корисність та функціональність пристрою. Розглянемо особливості домашнього мікроклімату та чому варто придбати зволожувач.

Стан повітря в оселі взимку
У цю пору року квартири та будинки опалюються центрально або автономно. Проходить фізичний процес нагріву повітря. Через це воно стає сухішим. Зниження вологомісткості пов’язане з підвищенням градусу. Повітря починає витягувати воду з різних джерел — вимитого посуду, прання, акваріумів, поїлок тварин, квітів та організму людини. Вона виходить зі шкіри, волосся, слизових оболонок. Може відчуватися сухість в очах та горлі. Пересихання створює вразливе середовище для появи вірусів та бактерій. Послабленому організму важко з ними боротись. Наслідки для людини та будинку:
- розвиваються алергії;
- хворі астмою почуваються гірше та дихати стає важче;
- псуються меблі;
- накопичується статична електрика.
Це не означає, що потрібно відмовлятися від опалення. Щоб запобігти наслідкам, достатньо встановити зволожувачі повітря в кімнату з найвищою температурою або відкритим доступом до інших приміщень. Рекомендована норма вологи — 40–60%, яка взимку знижується до 10–20%. Тримайте показник не більше 70% — перевищення сприяє грибку та плісняві.
Типи зволожувачів та принципи дії
Виробники розробляють різні технології для підвищення вологості повітря. Найбільш популярні 3 типи. Характеристики цих зволожувачів:
- Паровий. Нагріває воду від ТЕНа до кипіння. Пара розповсюджується кімнатою, насичуючи кисень. Активно бореться з небезпечними бактеріями та вірусами завдяки високій температурі — 50–600С. Потребує обережного використання в будинку з малими дітьми.
- Механічний. Працює від змінного картриджа. Окрім зволоження може очищувати простір. Елемент потрібно постійно змінювати.
- Ультразвуковий. Перетворює гарячу воду на крихітні бризки. Це відбувається за роботи вібраційної пластини, яка розбиває рідину. Працює безшумно та безпечно. Обирайте моделі з автоматичним відключенням за недостатньою кількістю води. Споживає небагато електроенергії.
Зверніть увагу, що будь-який тип пристроїв варто обслуговувати. Наливайте очищену рідину, краще — фільтровану. Оберігайте їх від накипу. Вчасно замінюйте несправні деталі. Не зловживайте зволоженням. Використовуйте комфортні режими та насадки для створення оптимального клімату приміщень. Уважно читайте інструкцію з експлуатації. Виконуйте правила з техніки безпеки, якщо вдома є діти.
Додайте коментар