Як відкрити благодійний фонд – бізнес-план

Як відкрити благодійний фонд, щоб він був ефективним – завдання не просте. Для реалізації масштабного проекту необхідно визначити кроки, які дозволять реалізувати його поетапно. Щоб знати як створити благодійний фонд з нуля, потрібно виконати ряд завдань. 

Юридична фірма «Лігалакт» допомагає клієнту швидко та комфортно пройти всі етапи реєстрації Благодійної організації – https://www.legalact.com.ua/reyestracziya-blagodijnoyi-organizacziyi/

 1. Визначення організаційно – правової форми організації, її цільового призначення. Можна вибрати форму організації:
 • асоціація – спілка людей, об’єднаних за однією чи декількома ознаками. Наприклад, асоціація матерів, ветеранів, дружин і т.д.
 • громадська організація – об’єднує людей не за професією, а за переконаннями.
 • автономні некомерційні організації – надають послуг у сфері освіти, розвитку, спорту, охорони здоров’я.
 • благодійні фонди – найбільш масштабна організація із найбільшими можливостями.
 1. Упорядкування благодійної програми організації. Кому та яким чином допомагатиме фонд, які завдання вирішуватиме. Документ включає:
 • цілі програми – прописати для кого призначена програма, кому допомагатиме.
 • дії задля досягнення цілей.
 •   кошторис. Документ, в якому будуть вказані всі витрати на досягнення цілей.
 1. Знайти юриста та бухгалтера. Бухгалтер веде бухгалтерську звітність БФ. Юрист переважно потрібен на етапі відкриття благодійного фонду, реєстрації фонду в Україні.
 2. Вибрати систему оподаткування після реєстрації благодійного фонду.
 3. Планування бюджету Джерелами надходжень до бюджету благодійної організації можуть бути: гранти, пожертвування приватних осіб, пожертвування організацій, гроші власників, надходження від комерційної діяльності, цільовий капітал.
 4. Скласти фінансовий план на короткостроковий період. Визначити стратегію действий. Розписати за датами що конкретно буде зроблено, визначити пріоритетність завдань.
 5. Реєстрація благодійного фонду. У фонді два органи управління: рада фонду та опікунська рада. Рада фонду – затверджує статут, плани на рік, визначає пріоритетність завдань, погоджує кандидатуру директора та опікунську раду. Опікунська рада відповідає за розподіл коштів, контролює законність усіх операцій, контролює фінансові результати.
 6. Створити команду працівників. Якщо ви знаєте, як зареєструвати благодійний фонд в Україні, це ще далеко не кінець. Для реалізації проекту потрібна команда. Насамперед вам знадобиться Виконавчий директор для вирішення операційних питань, планування, контролю загального керівництва. Бухгалтер та юрист – ведення бухгалтерської звітності. Фандрайзер – людина, яка знає методи залучення інвесторів, збору коштів для благодійного фонду. Менеджер піар – для того, щоб взаємодіяти зі ЗМІ, інформування громадськості про проекти фонду.
 7. Створити власний веб-сайт благодійного фонду. Використовується сайт для прозорої роботи фонду, інформування про проекти, залучення інвесторів.
 8. Збір коштів. Система збирання грошей має бути максимально спрощена. Потрібно вибрати кілька платіжних систем, опрацювати можливість підключення до системи регулярних платежів.
 9. Надати звіт перед інвесторами. Ввести звіт протягом місяця, річний звіт. У звіті вказуємо, скільки отримано і куди витрачено.
 10. Критерії ефективності. Оцінка ефективності відкриття фонду допомоги обчислюється у грошах. Кількість вирішених проблем, врятованих життів, говорить про ефективність фонду набагато краще.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*