Як відкрити благодійний фонд, щоб він був ефективним – завдання не просте. Для реалізації масштабного проекту необхідно визначити кроки, які дозволять реалізувати його поетапно. Щоб знати як створити благодійний фонд з нуля, потрібно виконати ряд завдань.
Юридична фірма «Лігалакт» допомагає клієнту швидко та комфортно пройти всі етапи реєстрації Благодійної організації – https://www.legalact.com.ua/reyestracziya-blagodijnoyi-organizacziyi/.
- Визначення організаційно – правової форми організації, її цільового призначення. Можна вибрати форму організації:
- асоціація – спілка людей, об’єднаних за однією чи декількома ознаками. Наприклад, асоціація матерів, ветеранів, дружин і т.д.
- громадська організація – об’єднує людей не за професією, а за переконаннями.
- автономні некомерційні організації – надають послуг у сфері освіти, розвитку, спорту, охорони здоров’я.
- благодійні фонди – найбільш масштабна організація із найбільшими можливостями.
- Упорядкування благодійної програми організації. Кому та яким чином допомагатиме фонд, які завдання вирішуватиме. Документ включає:
- цілі програми – прописати для кого призначена програма, кому допомагатиме.
- дії задля досягнення цілей.
- кошторис. Документ, в якому будуть вказані всі витрати на досягнення цілей.
- Знайти юриста та бухгалтера. Бухгалтер веде бухгалтерську звітність БФ. Юрист переважно потрібен на етапі відкриття благодійного фонду, реєстрації фонду в Україні.
- Вибрати систему оподаткування після реєстрації благодійного фонду.
- Планування бюджету Джерелами надходжень до бюджету благодійної організації можуть бути: гранти, пожертвування приватних осіб, пожертвування організацій, гроші власників, надходження від комерційної діяльності, цільовий капітал.
- Скласти фінансовий план на короткостроковий період. Визначити стратегію действий. Розписати за датами що конкретно буде зроблено, визначити пріоритетність завдань.
- Реєстрація благодійного фонду. У фонді два органи управління: рада фонду та опікунська рада. Рада фонду – затверджує статут, плани на рік, визначає пріоритетність завдань, погоджує кандидатуру директора та опікунську раду. Опікунська рада відповідає за розподіл коштів, контролює законність усіх операцій, контролює фінансові результати.
- Створити команду працівників. Якщо ви знаєте, як зареєструвати благодійний фонд в Україні, це ще далеко не кінець. Для реалізації проекту потрібна команда. Насамперед вам знадобиться Виконавчий директор для вирішення операційних питань, планування, контролю загального керівництва. Бухгалтер та юрист – ведення бухгалтерської звітності. Фандрайзер – людина, яка знає методи залучення інвесторів, збору коштів для благодійного фонду. Менеджер піар – для того, щоб взаємодіяти зі ЗМІ, інформування громадськості про проекти фонду.
- Створити власний веб-сайт благодійного фонду. Використовується сайт для прозорої роботи фонду, інформування про проекти, залучення інвесторів.
- Збір коштів. Система збирання грошей має бути максимально спрощена. Потрібно вибрати кілька платіжних систем, опрацювати можливість підключення до системи регулярних платежів.
- Надати звіт перед інвесторами. Ввести звіт протягом місяця, річний звіт. У звіті вказуємо, скільки отримано і куди витрачено.
- Критерії ефективності. Оцінка ефективності відкриття фонду допомоги обчислюється у грошах. Кількість вирішених проблем, врятованих життів, говорить про ефективність фонду набагато краще.
Додайте коментар