В Україні зросте тариф на електроенергію: ціни підвищать майже вчетверо

У зв’язку з вкрай складною ситуацією в економіці України іншого шляху, крім підвищення тарифів на електроенергії, поки немає. При цьому підвищувати ціну будуть поетапно.

Як йдеться у матеріалі Цензор.НЕТ, енергетичні компанії просто не можуть більше утримувати тариф на електроенергію такому низькому рівні.

Наразі українці платять за світло по 1,44 грн. при споживанні до 250 кВт та 1,68 грн. при споживанні понад 250 кВт, але покрити витрати на виробництво одного кіловата, а також вартість його розподілу ці суми не можуть.

ЧИТЙТЕ ТАКОЖ: “Тяжко вам ся робить, нє?”: Ганна Чепа із Закарпаття продовжує пробивати дно (ВІДЕО 18+)

Різницю між тарифами для населення та реальною ціною електрики мають покривати дві компанії – Енергоатом та Укргідроенерго – за рахунок своїх доходів. Однак доходів генеруючих компаній вже недостатньо для того, щоб покрити різницю в тарифах, адже витрати на виробництво та передачу електроенергії зросли.

За словами експертів, реальна вартість кіловату – близько 7 гривень. При цьому 1,3 грн. з цієї суми покривати просто нема чим. Тобто генеруючі компанії та компанії-постачальники зазнають збитків.

ЧИТЙТЕ ТАКОЖ: Закарпаття в жалобі: з війни прийшла ще одна похоронка (ФОТО)

Борг за підсумками 2022 року досяг рекордних 33 млрд. гривень. Сума у ​​22 млрд гривень з них – це збитки Укргідроенерго, а 6 млрд гривень – ГТЕК. Решта – збитки Енергоатому та Центренерго.

При цьому МВФ безпосередньо не вимагає підвищувати тариф на електроенергію для населення, але там цікавиться, за рахунок яких коштів уряд має намір компенсувати такі збитки.

ЧИТЙТЕ ТАКОЖ: Офіційно: військовим повернули доплату 30 тисяч гривень

Багато експертів вважають, що вже після завершення опалювального сезону тариф для населення може зрости до 5,5 грн. за кіловат, однак, щоб підвищення було не таким болючим для населення, зростання цін на електроенергію буде поетапним.

Водночас, в уряді дуже побоюються цього кроку, щоб не спровокувати хвилю соціального протесту. Адже підвищення тарифів відбуватиметься на тлі війни та погіршення життя більшості українців.

Нагадаємо, що триває збір на автомобіль та ремонт бойових машин для закарпатських військових у Бахмуті.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*