”11 годин 40 хвилин”: відомо, що вилучили під обшуків у лідерів угорців Закарпаття

Співробітники СБУ 30 листопада о 9.24 год. розпочали скоординовані обшуки в офісах КМКС та Благодійного фонду Еде Егена в Ужгороді, будівлі Закарпатського угорського інституту в Берегові та квартирі Василя Брензовича в обласному центрі.

Працівники спецслужби вилучили документи, книги, карти, електронні носії інформації, готівку,- передає Голос Карпат.

Найменше часу ці дії тривали в офісі КМКС – 14 СБУ-шників протягом 5 годин перевернули тут все горі дном.

Менеджер офісу Жужанна Будоі розповіла журналістам, що на початку працівники СБУ заявили: хто хоче, може покинути приміщення, далі протягом обшуку всі залишатимуться в будівлі. Всім заборонили користуватися телефоном. Відтак показали рішення одного із прокурорів Запоріжжя, на основі якого шукали докази антиукраїнської діяльності КМКС.

Під час обшуків спецпризначенців цікавили в першу чергу карти, перелистали кожну книжку, в якій знаходили мапу, переглядали особливо ретельно. “Перелопатили” все і в робочому кабінеті голови Товариства, кожен документ вивчали посторінково, сфотографували всі нагороди й відзнаки лідера КМКС, що знаходились у шафі: їх якраз після підпалу попереднього офісу реставрували.

“Із центрального серверу Товариства та комп’ютере менеджера конфіскували жорсткі диски та мобільний блок (?), на якому зберігались архівні відеозаписи із загальних зборів КМКС,- поділилась Жужанна Будоі.
– Забрали з собою видання, які дарувались голові Товариства на різних заходах, у тому числі книгу Дьєрдя Чотарі “Угорська автономія в Карпатському басейні.”
Цікавились також паперами Благодійного фонду КМКС і тими, що містили в собі подальші плани оновлення соціальних об’єктів на Закарпатті в рамках програми Східного партнерства. Про обшук був складений відповідний протокол на 6 аркушах, який з боку КМКС підписали менеджер офісу та юрист Анатолій Василечко.”

Працівники бухгалтерії Товариства розповіли, що співробітники СБУ відкрили сейф і перевірили матеріали в наявних у приміщенні комп’ютерах таким чином, що навіть не затребували відповідні паролі: їх фахівець в лічені хвилини зламав коди захисту.

В офісі Благодійного фонду Еде Егана в Ужгороді співробітники СБУ вилучили всі дані про переможців проекту з надання фінансової підтримки фермерам та сільгоспвиробникам краю. Одночасно працівники СБУ “окупували” будівлю ЗУІ, де вилучили всі документи та електронні носії Благодійного фонду з підтримки розвитку вишу та дошкільних навчальних закладів області.

Найдовше, 11 годин 40 хвилин, тривав обшук на квартирі Василя Брензовича. Тут дві озброєні особи в камуфляжі та вісім цивільних – загалом 10 чоловік, теж оглянули кожну шпарину в квартирі та на подвір’ї. Попри це, детективи з допомогою патрульної поліції спробували видалити з автостоянки, що навпроти будинку Брензовича, журналіста, який сидів у автомобілі й спостерігав за подіями. Обшукали також водія та його авто. Але, не знайшовши жодних законних підстав для випровадження медійника зі стоянки, вимушені були ретируватися.

Василь Брензович після майже 11-годинного обшуку події не коментував,- пише портал KarpatHir.

Нагадаємо, ”Ви маєте відповідати за свої дії”, – Петров про обшуки у КМКС на Закарпатті.

Будь в курсі останніх новин!
Підпишись на нашу Facebook-сторінку та YouTube-канал.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*