Будуть покарані? Що чекає на чоловіків, які виїхали за кордон після 24 лютого

виїхали за кордон
виїхали за кордон

Розповідаємо, що чекає на чоловіків, яким вдалося виїхали за кордон одразу після початку війни росії проти України.

Під час загальної мобілізації чоловікам від 18 до 60 років заборонено покидати територію України. Однак чимало українців встигли виїхати за кордон в першу добу повномасштабної війни Росії проти України – 24 лютого, коли такі обмеження ще не діяли. Про це повідомляє РБК.

Чи будуть покарані такі чоловіки

Покарання щодо чоловіків, які виїхали за кордон, не мають застосовуватися, якщо вони не порушували закону. Відповідно до законодавства, застосування зворотної дії закону про кримінальну відповідальність у часі можливо лише в сторону пом’якшення для обвинуваченого, що регламентується ст. 5 КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воював під Бахмутом: Сумна звістка з війни знову прийшла на Закарпаття (ФОТО)

Адміністративна або кримінальна відповідальність для тих, хто планує повернутися з-за кордону, може настати у випадку наявності складу правопорушення під час перетину кордону. Наприклад, підроблені документи або якщо були порушені правила перетину кордону, які передбачені законом.

Якщо чоловік, у разі повернення на територію України, не порушував ніяких правил та законів, нести будь-яку адміністративну чи кримінальну відповідальність він не буде.

Військові можуть піти у відпустку

1 грудня Верховна Рада підтримала законопроєкт, яким дозволила українським військовим використати частину щорічної основної відпустки навіть під час дії воєнного стану. Дозволено також використати відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ЗСУ назвав території, які Україна може повернути уже до Нового року

У законопроєкті уточняється, що частина основної відпустки надається один раз на рік у випадку, якщо у підрозділі, де служить військовослужбовець, одночасно з ним не відсутні більш як тридцять відсотків загальної чисельності військових. Тобто, щоб в один момент додому не поїхали всі військові з підрозділу. Рішення про надання відпустки приймає керівник військової частини.

Кожна із зазначених відпусток зберігає за собою грошове забезпечення військовослужбовця. Відсутність не може тривати більш як 10 календарних днів, не враховуючи час, необхідний для подорожі в пункт призначення. Одночасно з цим проїзд в межах України повинен займати не більше двох днів в один кінець.

Нагадаємо, що у ЗСУ повідомили, хто з жінок підлягає призову.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*