У ЗСУ повідомили, хто з жінок підлягає призову

Закон Про військовий обов’язок і військову службу визначає службу жінок в армії.

Після внесення поправок Законом № 6482, мобілізація та служба в армії для жінок є добровільною а військовому обліку підлягає одна робоча сфера. Про те, хто з жінок підлягає призову, пише НВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важкоатлет із Закарпаття здобув перемогу на чемпіонаті в США (ФОТО)

Спеціалістки інших сфер можуть йти служити лише добровільно.

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, хто з жінок підлягає призову, та ким зараз вони служать в Українській армії. В армії є як мобілізовані жінки, так і добровольці.

«Жінок можуть мобілізувати, але поки що у цьому немає гострої потреби. Наразі вони можуть бути мобілізовані лише за власним бажанням. Такі, звичайно, є. У нас проходять службу дуже багато військовослужбовців-жінок. У процентному співвідношенні до війни їх було набагато більше, десь до 10%, можливо, навіть більше», ― сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ще кілька діб”: в “Укренерго” зробили нову заяву

За 9 місяців збільшилася кількість особового складу військ за рахунок мобілізації. Тому переважно, жінки зараз служать на керівних посадах, оскільки прийшли на службу до 2022 року.

«У зв’язку з дуже непростими умовами проходження служби жінки менше йдуть до збройних сил, та якщо вони повністю відповідають за всіма умовами, звернулися як добровольці, то їх без обмежень можуть призвати на будь-яку посаду. У нас є військовослужбовці-жінки — командири бойових машин і командири взводів, артилерійських батарей тощо», ― сказав Роман Горбач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина заблокувала виділення для України 18 мільярдів євро

Для жінок існує список професій, які відповідають бойовим спеціальностям, але вони можуть мобілізуватися лише за власним бажанням.

Проте на облік мають стати жінки-медпрацівниці, професії яких вказані в додатку. Це не значить мобілізація ― за законодавством, вона для жінок добровільна, а бронюванню на роботі підлягають також медпрацівники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті в страшній ДТП загинув молодий військовий 128-ої ОГШБ (ФОТО)

Перелік спеціальностей або професій, при яких жінки мають стати на військовий облік та можуть бути мобілізовані входять такі:

 • біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза;
 • оператори медичного устаткування, робітники, що обслуговують устаткування з виробництва фармацевтичних продуктів та косметичних засобів, керівники підрозділів в охороні здоров’я;
 • професіонали в галузі наук про життя та медичних наук, а також медицини (крім медичних сестер);професіонали медико-профілактичної справи, наукові співробітники;
  допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії, фармації (крім медичних сестер), медичні асистенти, дантисти-асистенти, фізіотерапевти та масажисти, фармацевти, інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер);
 • професіонали патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології;
 • патологи, токсикологи, фармакологи, фізіологи та епідеміологи, наукові співробітники (лікувальна справа), лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи, професійні медичні сестри та акушерки, професіонали в галузі сестринської справи та акушерства;
 • інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства);
 • стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;
 • медичні сестри та акушерки, гігієністи, окулісти та оптики, медичні сестри та акушерки, що асистують професіоналам, помічники професіоналів-акушерів;
 • професіонали в галузі лікувальної справи, стоматології, наукові співробітники (стоматологія), стоматологи, фармації, провізори.

Нагадаємо, що двох закарпатців терміново госпіталізували до реанімації: що трапилось (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*