Чи можуть повторно вручити повістку: відповідь юриста

В Україні триває загальна мобілізація, чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) вручають повістки. Чи можуть повторно вручати повістки та в яких випадках – читайте далі.

За словами юриста Ростислава Кравця, в Україні повторно можуть і повторно вручити повістку.

Повторно повістки можуть вручатися, за словами юриста:

  • Якщо особа за певних обставин, її не отримала, якщо особі не змогли вручити повістку.
  • Повторну повістку можуть направити як для уточнення даних призовника, так і для проходження ВЛК, аби з’ясувати придатність до служби.
  • Якщо військовозобов’язаний не з’явився до військкомату у назначений час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийшла повістка і пішов: на війні загинув хоробрий закарпатець (ФОТО)

Громадяни, які ухиляються від служби у лавах ЗСУ та які раніше були засуджені за статтею “Ухилення від призову з мобілізації”, не підлягають зняттю з військового обліку, їм вручатимуть повістки повторно. “Навіть сплата штрафу чи арешт не звільняють військовозобов’язаного від мобілізації”, – зазначає юрист.

Як наголошує Кравець чоловікам, які ухиляються від проходження військової служби, які не з’являються до військкоматів після отримання повісток, з агрожує кримінальна та адміністративна відповідальність. За неявку за викликом до територіального центру комплектування у призначений час передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400−5 100 грн з подальшим доставлянням особи до ТЦК.

Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України встановлюється  відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. 

Нагадаємо, що 219 роздали: у нічних клубах продовжують ловити призовників та вручати їм повістки.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*