
В Україні триває загальна мобілізація, чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) вручають повістки. Чи можуть повторно вручати повістки та в яких випадках – читайте далі.
За словами юриста Ростислава Кравця, в Україні повторно можуть і повторно вручити повістку.
Повторно повістки можуть вручатися, за словами юриста:
- Якщо особа за певних обставин, її не отримала, якщо особі не змогли вручити повістку.
- Повторну повістку можуть направити як для уточнення даних призовника, так і для проходження ВЛК, аби з’ясувати придатність до служби.
- Якщо військовозобов’язаний не з’явився до військкомату у назначений час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийшла повістка і пішов: на війні загинув хоробрий закарпатець (ФОТО)
Громадяни, які ухиляються від служби у лавах ЗСУ та які раніше були засуджені за статтею “Ухилення від призову з мобілізації”, не підлягають зняттю з військового обліку, їм вручатимуть повістки повторно. “Навіть сплата штрафу чи арешт не звільняють військовозобов’язаного від мобілізації”, – зазначає юрист.
Як наголошує Кравець чоловікам, які ухиляються від проходження військової служби, які не з’являються до військкоматів після отримання повісток, з агрожує кримінальна та адміністративна відповідальність. За неявку за викликом до територіального центру комплектування у призначений час передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400−5 100 грн з подальшим доставлянням особи до ТЦК.
Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України встановлюється відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Нагадаємо, що 219 роздали: у нічних клубах продовжують ловити призовників та вручати їм повістки.
Додайте коментар