До уваги закарпатців: суди серйозно взялися за власників автомобілів на єврономерах

11 листопада 2021 року в Україні завершився термін пільгового розмитнення автомобілів на європейській реєстрації.

Відтепер, за інформацією Дорожнього адвоката, суди почали масово карати власників “євроблях”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Так, за керування автомобілем на іноземній реєстрації, який своєчасно не вивезено за межі України, передбачено штраф 8 500 грн. Штраф виноситься поліцейським на місці зупинки (ч. 8 ст. 121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається.

Якщо порушення вчинено цим же водієм повторно протягом року, то штраф складає вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування терміном на 1 рік з оплатним вилученням авто чи без такого (ч. 9 ст. 121 КУпАП).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Тобто, якщо працівник поліції виявляє факт керування таким транспортним засобом вперше, то накладається штраф на місці зупинки розміром 8 500 грн. Якщо ж таке порушення виявляється повторно протягом року, тоді складається протокол про адміністративне правопорушення, який передається на розгляд суду. Суд виносить рішення в межах санкції за ч. 9 ст. 121 КУпАП.

До закінчення періоду пільгового розмитнення складення працівниками поліції матеріалів по автомобілях з іноземною реєстрацією було рідкісним явищем. Такі матеріали складалися переважно у Харківській області та поодиноко в інших регіонах. Однак, після закінчення пільгового періоду кількість випадків оформлення працівниками поліції таких порушень значно зросла. У більшості випадків суди призначають сплату штрафу у розмірі 17 000 грн та позбавляють права керування терміном на 1 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Якщо ж водій, позбавлений права керування, сяде знову за кермо будь-якого транспортного засобу, його очікує наступний штраф 20 400 грн (ч. 4 ст. 126 КУпАП). Якщо ж водій вирішить сісти за кермо повторно протягом року, то відповідальність подвоїться до 40 800 грн (ч. 5 ст. 126 КУпАП).

Нагадаємо, що закарпатка показала, що сталося на дорозі у селі (ВІДЕО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*