
В Україні з початком війни ринок праці сильно змінився.
В тих регіонах, де ведуться активні бойові дії, підприємства позакривались. Окупаційні війська Росії знищили чималу кількість підприємств, заводів, фабрик… Кілька мільйонів людей стали вимушеними переселенцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги безробітних: У “Дії” з’явилась нова послуга
Аналітики кадрового порталу grc.ua зробили аналіз ринку праці від 24 лютого – дня, коли російська федерація відкрито атакувала Україну – і до сьогодні. За їх словами, в перші тижні війни зафіксоване критичне зниження кількості резюме.
“Найбільше зменшення відбулося у Київській області та в Києві, у Дніпропетровській області, Сумській, Запорізькій та Харківській областях. Причини, на жаль, очевидні. Для українців зараз в пріоритеті власна безпека та безпека своїх сімей. Ті, хто залишився на місцях та лишився роботи, а також ті, хто переїхав у інші регіони країни, тільки починають шукати нову роботу. При цьому пошук відбувається часто не за спеціальністю, а відповідно до пропозицій роботи на місцях”, – пишуть аналітики grc.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні скасували ЗНО та ДПА у 2022 році – офіційно
Кількість пропозицій роботи теж зменшилася, проте протягом останнього тижня активність роботодавців починає поступово зростати. Роботи зараз набагато менше, ніж у довоєнні часи, але вона є.
Найменше з усіх галузей постраждали від військової кризи:
- ІТ-сфера,
- виробництво та сільське господарство,
- сфера продажів,
- транспорт та логістика.
Та все ж, ринок праці почав оговтуватись.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про конфіскацію майна: подробиці
“За останній тиждень відбулося зростання кількості нових резюме, розміщених на сайті grc.ua, на 69%. Також зросла активність пошукачів. Кількість відгуків на вакансії, порівняно з попереднім тижнем, збільшилася на 30%”, – кажуть у компанії.
Зазначається, що вакансій, які відкрилися після початку війни, небагато, але вони є. Найбільше пропозицій роботи у сфері роздрібної торгівлі – з метою забезпечення населення харчовими продуктами та першої необхідності рітейл намагається зберегти роботу своїх магазинів. Зараз пропозицій роботи у роздрібній торгівлі найбільше серед інших професійних сфер – 42% від усіх актуальних вакансій в Україні.
Потрібні також спеціалісти у сфері перевезень, логістики, складів та ЗЕД (8% вакансій від усіх актуальних). Не так багато, як у мирні часи, пропозицій роботи в сфері інформаційних технологій, лише 7% від усіх актуальних. Є робота також у компаніях галузей Нафта та газ (6%), Послуги для бізнесу (6%), Металургія та металообробка (5%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ПриватБанк” оприлюднив повідомлення для всіх клієнтів
До десятки галузей, в яких трохи більше роботи, аніж в інших, входять також Видобувна галузь (4,3% від усіх вакансій), Сільське господарство (4,1%), Фінансовий сектор (3,4%), Медицина, фармацевтика, аптеки (2,6%), Харчові продукти (2,5%).
Які зарплати
“Якщо аналізувати всі відкриті на сьогодні вакансії, то середня заробітна плата в них складає 26900 грн. Найбільше пропозицій роботи (40%) із зарплатою 16 600 грн, ще у чверті (26%) вакансій зазначена зарплата у розмірі 26 300 грн. Майже у шостій частині вакансій пропонують 35900 грн щомісячної компенсації. В 12% вакансій зарплата від 45600 грн. Найвищу зарплату від 55300 грн пропонують у 6% вакансій”, – йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті частково відновлюють навчання: запрацюють дитсадки та школи
Якщо раніше лідером серед регіонів із найбільшою заробітною платою тривалий час був Київ, то зараз він на 4 сходинці рейтингу. В Києві зараз середня заробітна плата у відкритих вакансіях складає 25000 грн. Найвищі зарплати зараз пропонують у Львівській області (30300 грн), Дніпропетровській області (27900 грн), Одеській області (27400 грн), у Харківській та Житомирській областях – 24000 грн.
Нагадаємо, що голова Закарпатської ОВА терміново звернувся до краян.
Додайте коментар