”Польща не погодиться на нерівноправне трактування верховенства права” — Моравецький

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький переконаний, що прив’язка верховенства права до розподілу бюджету ЄС може становити загрозу для майбутнього Євроспільноти.

Як передає Укрінформ, про це він заявив під час дискусії в Сеймі на тему спротиву уряду Польщі щодо прив’язки принципу верховенства права до розподілу європейських коштів в бюджеті ЄС.

“ЄС, де існує європейська олігархія, яка карає слабших і заганяє їх у кут, це не та Спільнота, в яку ми вступали і перед якою є майбутнє”, – заявив Моравецький.

Він заявив, що запропонована Німецьким головуванням спільно з Європарламентом прив’язка дотримання верховенства права до розподілу європейських коштів спочатку діятиме проти Польщі, Угорщини і, можливо, Словенії, а через кілька років це може стосуватися інших країн ЄС.

За словами керівника польського уряду, прийняття такого розпорядження, яке довільно інтерпретується “бюрократами у Брюсселі”, може загрожувати “на подальших етапах розпадом ЄС”.

Він підкреслив, що Польща не погоджується на нерівноправне трактування, і якщо європейські партнери цього не зрозуміють, то Варшава застосує право вето щодо бюджету ЄС.

Польський прем’єр наголосив, що ЄС “має бути спільнотою рівних”.

Лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський також заявив в середу у Сеймі, що у разі потреби Варшава накладе вето на бюджет ЄС, оскільки це є питанням можливої “втрати суверенітету”.

Нагадаємо, пандемія у Польщі вийшла з-під контролю.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*