ПриватБанк звернувся до українців з терміновим повідомленням

Громадян України застерігають від дій шахраїв, які вміло “вичищають” картки довірливих українців.

Дедалі активніше в Україні шахраї використовують виплату “1000 грн за вакцинацію” для обману українців. Найчастіше жертві надсилають СМС із пропозицією виплати з посиланням нібито на надійний сайт (наприклад, МОЗ або ПриватБанку), який виявляється підробкою. Така схема дозволяє аферистам “під нуль” обчищати банківські картки довірливих громадян, пише Обозреватєль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це стосується усіх: “ПриватБанк” озвучив важливу новину

На початку січня телефонні шахраї почали використовувати посилання на підроблені сайти банків. Хоча повідомлення від імені Міністерства охорони здоров’я українці почали отримувати ще з кінця листопада, незважаючи на те, що виплати за програмою єПідтримка стартували лише у грудні. 

“Даруємо 1000 UAH своїм відданим клієнтам”, – йдеться в повідомленнях від імені “ПриватБанку”. Як пояснили в самому “Приваті”, банк не має жодного стосунку до цих “пропозицій”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 13 банків списуватимуть автоматично кошти з рахунків за борги (ВІДЕО)

Після переходу на посилання з повідомлення жертву просять ввести дані облікового запису в “Приват24”. В результаті аферисти отримують повний доступ до картки та виводять із неї всі гроші.

“ПриватБанк наполегливо рекомендує українцям у жодному разі не реагувати на сумнівні СМС-повідомлення про подарунки, ініційовані шахраями для крадіжки логінів та паролів від “Приват24”. “ПриватБанк” не поширював таких СМС або повідомлень у месенджерах”, – заявили у пресслужбі.

Подібне роз’яснення дали і в МОЗ: “Остерігайтеся шахраїв: МОЗ не розсилає повідомлення про виплату 1 тис. грн щепленим громадянам… У цих повідомленнях шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, нібито необхідні для виплати коштів на банківські рахунки. Надходять користувачам у месенджерах, через звичайні СМС, а також зустрічаються у соціальних мережах та рекламних банерах”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги закарпатців: На дорогах проводитимуть техогляд транспорту

На ситуацію вже звернула увагу й Нацполіція. Правоохоронці зафіксували випадок, коли українка зняла з картки 32 тис. грн. Перед цим жертва також отримала повідомлення про “1000 грн за вакцинацію” та ввела свої дані на підробленому сайті. Поліцейські також наполягають, що переходити на посилання з СМС не можна.

Як розпізнати схему обману через СМС

Уважно вивчати адресу сайту, посилання на яку надіслали в повідомленні. Якщо URL не збігається з адресою офіційного сайту вказаної організації, це точно шахраї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги закарпатців: “ПриватБанк” опублікував важливу інформацію

Якщо ви сумніваєтеся або підозрюєте, що СМС може бути справжнім, зателефонуйте в службу підтримки організації, від імені якої вам надіслали повідомлення.

Ще один тривожний дзвіночок – суміш української мови з російською як в адресі сайту, так і на сторінці, куди веде посилання. Наприклад, одне поле для введення даних може бути написано однією мовою, а інше – іншою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті з банку зникло 1,5 млн грн: що відомо

Усі дані, які необхідні для переведення на картку, – це її номер. Вводити термін дії картки та CVV-код потрібно виключно для здійснення переказу з картки. Відповідно, якщо у вас просять такі дані, з рахунку збираються списати гроші.

Щодо саме “1000 грн за вакцинацію”, то отримати її можна поки що єдиним способом – на спеціальну картку єПідтримка. Такі картки відкриваються в онлайн-додатках банків і жодним чином не пов’язані з основними банківськими рахунками українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги закарпатців: дітям дадуть по 10 тисяч доларів

“Картку єПідтримка можна оформити тільки в офіційному додатку вашого банку, який автоматично переводить у додаток Дія. Всі повідомлення надходять тільки в цих додатках, а не на телефон”, – пояснили в поліції.

Нагадаємо, що почастішали збої з видачею готівки в банкоматах Приватбанку: що сталося.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*