Українці майже за місяць безкоштовного розмитнення ввезли 29 тисяч машин

Тільки 40 ввезених автомобілів виявилися дорожчими за 2 млн гривень. Це Mercedes-Benz, Cadillac, AUDI, Lexus та BMW.

Українці майже за місяць дії “нульового розмитнення” ввезених автомобілів ввезли 29 195 машин. Більше половини з них – 16 793 – автомобілі, вартістю до 100 тисяч гривень, повідомила у Facebook народний депутат Олена Шкрум із посиланням на статистику Держмитслужби. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для власників автомомбілів на єврономерах з’явилася важлива інформація

Депутат спростувала “міфи про масове завезення елітних іномарок”. Згідно з наведеною статистикою, ще 11 406 авто – це машини, вартістю від 100 до 500 тисяч гривень, 760 – від 500 тисяч до 1 млн гривень, 196 машин – від 500 тисяч грн до 1 млн гривень, і лише 40 одиниць – дорожче за 2 млн гривень (Mercedes-Benz, Cadillac, AUDI, Lexus, BMW). 

“За місяць українці завезли справді велику кількість машин, але 65-70% з них усіх – це скромні, недорогі, “старі”, йдуть у переважній більшості на армію чи потреби тероборони та ЗСУ. З них також є відсоток, який іде сім’ям. Машини по $3 тис. дол. люди купують точно не від хорошого життя, а для того, щоб мати фізичну можливість пересуватися під час війни”, – завила Шкрум. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги закарпатців: суди серйозно взялися за власників автомобілів на єврономерах

За її оцінкою, ввезення близько 1 тисячі авто, дорожчих за 500 тисяч гривень, тобто, хороших машин “для себе, а не для армії” – не катастрофічний показник, але вважає, що такі авто можна було б оподаткувати, а податок, “наприклад, піде на ЗСУ”.

Шкрум погодилася з необхідністю розвантажити черги на кордоні для полегшення доставлення гуманітарки та машин для армії, але висловила думку, що всі машини до 100 тисяч гривень (або навіть 200 тисяч) повинні і на далі завозитися без сплати податків або, принаймні, без підвищеного акцизу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги водіїв: розмитнені авто на єврономерах будуть вилучати

“А взагалі – потрібно було встановити в першочерговому законі ліміт на “нульове” розмитнення за вартістю. І за нормальною вартістю розмитнювати все, що дорожче за 200 тисяч, крім пікапів для армії. Саме такі норми вимагатиму, і подаватиму відповідні поправки”, – написала народний депутат. 

Нагадаємо, що на Закарпатті водій кинув свій автомобіль на єврономерах: відомо причини (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*