В Україні різко зросла вартість ремонту доріг

Вартість основних матеріалів для дорожнього будівництва в 2020 році практично не змінилася.

В Україні в нинішньому році середня вартість 1 км поточного середнього ремонту доріг зросла до 11,193 млн гривень, що на 91,6% більше, ніж в 2019 році.

При цьому вартість реконструкції за 1 км скоротилася на 44,7%, а будівництва – на 14,3%. Такі дані з посиланням на інформацію ProZorro повідомив виконавчий директор ініціативи з прозорості CoST Ukraine Святослав Абрамов під час брифінгу, інформує Інтерфакс-Україна.

Так, середня вартість 1 км нового будівництва доріг склала 90,216 млн грн (-14,3%), реконструкції – 36,061 млн грн (-44,7%), капітального ремонту – 25,184 млн грн (+ 4%). 

За словами Абрамова, поточний середній ремонт наблизився до капітального ремонту за якістю виконання і обсягами проведення робіт.

Крім того, збільшилася вартість через збільшення набору робіт, зокрема – зміцнення основи. При цьому в CoST Ukraine додали, що вартість основних матеріалів, що використовуються в дорожньому будівництві, в 2020 році практично не змінилася. 

Так, вартість бітуму 60/90 (станом на жовтень 2020 року) впала на 12% і склала 13,9 тис. грн; емульсії бітумної – впала на 8% і склала 14,7 тис. грн; емульсії бітумної модифікованої – впала на 2% і склала 17 тис. грн; щебенево-піщаної суміші С5 – підвищилася на 6% і склала 584 грн; щебенево-піщаної суміші С7 – підвищилася на 1% і склала 604 грн; асфальтобетонної суміші – впала на 1% і склала 2,6 тис. грн; щебенево-мастичної асфальтобетонної суміші – не змінилася і склала 3,4 тис. грн. 

“Якщо говорити про вартість поточного середнього ремонту, роботи виконані не просто так – зрізали асфальт і зверху щось накатали, а дійсно посилили основу, облаштували освітлення, бар’єрну огорожу. І це все є. Звичайно, з відкритими даними потрібно ще працювати, це є в Prozorro, їх потрібно аналізувати, і ми далі будемо шукати шляхи, щоб це все автоматизувати. Але роботи оплачені не просто так”, – прокоментувала в ході брифінгу глава Команди підтримки реформ при Укравтодорі Олександра Азархіна. 

Нагадаємо, курс долара впав до дворічного мінімуму.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*