Шоковані люди вибігали із хат: на Закарпатті стався інцидент

На Закарпатті підпалювали балон у вогні.

Чимало різних традицій, пов’язаних зі святами, зберігають краяни. Водночас, як відзначають поодинокі, більшість із них дуже дивні. Від деяких навіть лячно стає. Про це пише Голос Карпат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для закарпатців з’явилося термінове попередження

Зокрема, одна із таких дивних традицій, що викликала чимало негативних емоцій в мережі, – спалювання хреста цьогоріч на Благовіщення в одній із громад. Така традиція на релігійне свято збереглась на Іршавщині.

У соцмережі подію з підпалюванням хреста обговорювали не лише закарпатці, а й майже вся Україна. Відтак, новина розлетілась по телеграм-каналах й всеукраїнських виданнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатця оштрафували на понад 75 тисяч грн: що він накоїв (ФОТО)

Підпалювання хрестів напередодні римо-католицького Великодня в селі Сільце на Іршавщині люди вважали маразмом та чимось диким, що є далеко від релігійних традицій.

Дехто навіть писав, що то язичницький ритуал, що нагадує спалювання опудала. Зауважмо, у інших районах області, як зазначали в коментарях, таких дивних традиції не має й ніхто ніколи про подібне й не чув.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супергерой із Закарпаття показав всю правду, що коїться на передовій (ФОТО, ВІДЕО)

А от спалюванням шин з автомобілів (скатів) напередодні Великодніх свят ще і досі займаються в багатьох селах області. Ця традиція теж – не одна із найкращих, але від неї із плином часу не поспішають таки відмовлятись. Вона побутує і досі на Ужгородщині, Перечинщині, Свалявщині тощо. І хоч екологи й проти подібних традицій і навіть введено штрафи за шкоду довкіллю отруйними викидами в повітря, чомусь традиція палити шини у Великодню суботу не поспішає забутись.

Напроти, щороку молодь підводами й іншими транспортними засобами звозять до пасовищ немалі купи автомобільних скатів. Збирають їх по всьому селу й просять в місцевих господарів. Беруть навіть зі сміттєзвалищ, яких не мало у регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті психічнохворому чоловіку вручали повістку

Опісля зі скатів розпалюють величезний вогонь. Парубки та дівчата біля багаття проводять час цілу ніч аж до ранку.

А от про один з курйозних випадків, що стався якось у Великодню Суботу через подібні підпали, затямив житель Свалявщини. Цю історію пан Михайло розповів нам раніше, але над нею варто замислитись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті молоду дівчину поховали живцем, вона била в труну

Адже результатом “веселих традицій” нерідко можуть бути нещасні випадки. Й добре, що вони обійшлися тоді, як зауважує закарпатець.

“Не так і давно я любив теж палити шини”, – розповідає Михайло.

“Зібралось багато нас парубків на нашого берега у Суботу вночі, аби потім розпалити вогонь із шин, які понавозили. І от якось один із хлопців надумав кинути у вогонь газового балона. То дуже сильно рвонуло. Ми встигли порозбігатись від того чуда”, – розповідає Михайло.

“Та вибух від балона було чути дуже далеко. За пару метрів від вогнища були будинки місцевих жителів. Зі страхом люди з хат вибігали від того вибуху, додає чоловік. Після того бажання взривати балони у хлопців уже не було”.

Нагадаємо, що військовим хочуть надати відпустку на 60 днів: які умови.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*